Wolno, niespiesznie, ale w górę… Chociaż nie brakowało sceptyków takiego rozwoju sytuacji, już pod koniec ubiegłego tygodnia na rynku jabłek deserowych dało się wyczuć małe poruszenie.

Zdrożał przede wszystkim Idared. Jeszcze w ubiegłym tygodniu proponowano zazwyczaj 0,50 zł/kg. Na dzień dzisiejszy pośrednicy w rejonie grójecko-wareckim oferują 0,60 zł/kg za jabłka w rozmiarze +70.  Znacznie lepsza cena jest również na Mutsu, które kosztuje teraz około 0,70 zł/kg. Niewielki wzrost odnotował również Gloster, jednak nadal jest to zaledwie około 0,50 zł/kg.

Jak na razie nie zmieniła się cena Red Jonaprinca. Podobnie jak tydzień temu jest to zazwyczaj 0,60 zł/kg za jabłka +70.  Podobnie Golden Delicious – tutaj nadal można liczyć na około 1,00 – 1,10 zł/kg. Jonagored również bez zmian – 0,50 zł/kg. Przemysł kosztuje od 0,30 do 0,32 zł/kg w zależności od ilości.

Jak na razie trudno ekscytować się takimi stawkami, jednak może być to pozytywny sygnał, bo przecież ci sadownicy, którzy zdecydowali się nie otwierać na razie komór, z pewnością nie zachęcą do sprzedaży takie wzrosty…

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia