Jabłka przemysłowe: ceny spadają na 55 groszy
Dziś po raz kolejny cena jabłka przemysłowego spada z poziomu powyżej 60 groszy na 55 gorszy w skupach. Tym razem obniżone zostały stawki na zakładach.
Właściciele skupów odbierali wczoraj kilkukrotnie telefony z wiadomością o obniżce stawek na awizacji, za każdym razem o 1 grosz w dół. W efekcie dziś w wielu punktach w grójeckim ceny spadły na 55 groszy.
Co ciekawe, pogłoski o obniżkach można było usłyszeć już od kilku dni. Według sadowników, zwiastowały to sztuczne kolejki przed zakładami i narzekanie na jakość jabłek, która w dużej mierze wynikała właśnie z długich kolejek i odkładanych terminów awizacji. Czytaj więcej: Długa droga spod drzewa do zakładu
Warto jednak mieć na uwadze, że podobne spadki ceny miały miejsce w tym sezonie już kilka razy i miały na celu zmotywowanie sadowników do zwiększonych dostaw jabłek.
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
- Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
- Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
- Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala
- Komunikat sadowniczy, Dariusz Ziarko, 24.06.2026
- Przed upałami: Jak chłodzić rośliny i stymulować fotosyntezę?
- Jędrne jabłka bez chorób przechowalniczych
- Afera z nawozami. Magazynierzy sprzedawali „na lewo”, strata ponad pół miliona złotych


Komentarze
W imieniu sadowników proszę o radę, co strategicznie sadzić, siać, uprawiać? Proszę o odpowiedź.
Zatkało kakao czy stoisz w kolejce po kredyt?
W imieniu sadowników proszę o radę, co strategicznie sadzić, siać, uprawiać? Proszę o odpowiedź.
Malina w tunelu....wrzuć 400tys na ha na tunel do tego dobra sadzonka,fertyfacja z komputerkiem itp....jakies 0,5 mln na ha...
Potem możesz brać 30zl za 1 kg maliny... pasuje???
Posadz 3ha czereśni,zadasz,zasiatkuj ,nawodnij,zmelioruj....wrzuć w to 1 mln i wtedy oczekuj solidnych zwrotów z inwestycji i pieniędzy....minimum 15 zł kg...
Jeszcze jakieś pytania???
A jak chcesz sadzić idareda na a2 bez kolkz to kasy nie uświadczysz...
W przyszłym sezonie 5 z przodu a za 3 lata 6 hehe....Polak potrafi
Szkoda tylko ,se myśleć strategicznie nie umie;)
W imieniu sadowników proszę o radę, co strategicznie sadzić, siać, uprawiać? Proszę o odpowiedź.
Oczywistym jest,że trzeba zwiększać produkcję bo inni wejdą na nasze miejsce:)))))
W przyszłym sezonie 5 z przodu a za 3 lata 6 hehe....Polak potrafi
Szkoda tylko ,se myśleć strategicznie nie umie;)