Na rynku hurtowym w Broniszach nadal największym zainteresowaniem cieszy się Lobo i Cortland. Największe zainteresowanie to najwyższe stawki. Za najdrobniejsze owoce weźmiemy 25 zł za skrzynkę. Za najgrubsze, najwyższej jakości nawet 45 zł.

Droższy jest Boskoop/Szara Reneta, który bardzo szybko znika z aut sadowników. Ceny transakcyjne to 50 – 55 zł za skrzynkę grubych owoców.

Jeśli chodzi o popularne odmiany popyt jest dość duży, jednak utrzymują się stabilne ceny. W puli pospolitych odmian najdroższe są Red Delicious, 30 – 35 zł za grube sorty i 20 – 25 zł za drobne.

Nieco tańszy jest Golden Delicious. 30 zł to maksimum jakie otrzymamy za grube jabłka. Drobne to stawki przeważnie 20 zł.

Jeśli chodzi o Galę, na rynku jest jej mało. Jednak nie gwarantuje to wyższych cen. Podaż jest mała, bo nie ma popytu na tę odmianę. 

Najwięcej jest zdecydowanie Jonagoreda, Ligola i Szampiona. W przypadku tych odmian analogicznie mamy do czynienia z najniższymi cenami. Ceny za najwyższej jakości towar nie przekraczają 30 zł za skrzynkę. Za drobne możemy liczyć na stawki pomiędzy 15, a 20 zł.

Nieco podrożała gruszka Konferencja. Tradycyjnie sprzedawana w trzech sortach. Najgrubsze owoce sprzedaje się po 60 zł, średnie około 40 zł, a najdrobniejsze 25 – 30 zł.

 Na podsumowanie trzeba jednak napisać, że jeśli nie ma się w ofercie najpopularniejszych odmian, nie ma co liczyć, że z rynku wyjedzie się przed końcem biletu. 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin