Dziś kolejne obniżki na rynku jabłek przemysłowych. Na coraz większej ilości skupów króluje dziś stawka 0,50 zł/kg. Krążące od niedzieli plotki o kolejnej obniżce stały się faktem.

Plotki podobne do tych, które mogliśmy słyszeć od tygodnia, są znanym sposobem, praktykowanym zresztą już od lat, który ma za zadanie wywołać zwiększenie dostaw jabłek przemysłowych.

Celem obecnych obniżek jest również niejako „zmotywowanie” sadowników do sprzedaży zapasów, które zmagazynowali na podwórkach. Udało się to połowicznie, ponieważ wielu z nich już wcześniej pozbyło się zapasów.

Duża część sadowników zdecydowała się jednak na sprzedaż w tym tygodniu,  przeważyła pogoda i jakość jabłek. Wizja sprzedaży po świętach, jeszcze gorszej jakości owoców, przy założeniu kolejnych spadków sprawiła, że Ci, którzy jakieś ilości zmagazynowali, teraz się ich pozbywają.

Można tu mówić o idealnej kalkulacji ze strony branży przetwórczej. Do przerwy świątecznej, czyli do piątku, można przypuszczać, że większość sadowników pozbędzie się przemysłu. Od 4 listopada zakłady rozpoczną pracę z czystym kontem. Jak wówczas może wyglądać kwestia ceny?

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin