Dziś na rynku hurtowym w Broniszach zarówno podaż jak i popyt na bardzo niskim poziomie. Spacerując alejkami można znaleźć wiele pustych miejsc. Niestety, również kupujących jest niewielu, wynika z tego brak wyraźnych zmian cen.

W porównaniu do ostatnich dni zupełnie spadło zainteresowanie Malinową Oberlandzką. Osiągała ceny nawet ponad 50 zł za skrzynkę. Obecnie można ją sprzedać w cenach popularnych odmian.

Najwyższe ceny to Boskoop – 60 zł. Cortland – 50 zł oraz nieco tańsze Lobo – 45 zł. Jeśli by prześledzić zapytania kupujących, to właśnie pytanie o Lobo pada z ich ust najczęściej. Jednak targują cenę mocno w dół.

Na rynku niezwykle mało sportów, zarówno Gali jak i Red Deliciousa. Wynika to z małego popytu na te odmiany. 

Szampion, Ligol i Red Jonaprince królują na rynku. Stawki za najwyższej jakości owoce to maksymalnie 30 zł. Wraz z mniejszym rozmiarem spada cena. Najdrobniejsze sprzedaje się po 18 – 20 zł.

Dobre stawki utrzymują się w przypadku gruszki Konferencji. Najgrubsze owoce to dla kupujących wydatek rzędu 65 zł. Widać wyraźnie, że zyskują gruszki najwyższej jakości. Bez większych zmian drobniejsze sorty. Średnie sprzedają się po około 40 zł, a te najdrobniejsze po 20 – 25 zł.

 

Najnowsze komentarze