Niedziela i poniedziałek na rynku w Broniszach przyniosły nieznaczny wzrost cen. Na rynku nie było wzmożonej podaży importowanej z Holandii Konferencji i Boskoopa, dzięki czemu krajowe owoce zyskały na popularności. W ciągu dnia sprzedających było wielu, jednak w poniedziałek wieczorem duża część wróciła z handlu do domu. Sprzedaż przebiega płynie. Podaż jabłek nieco mniejsza niż w ostatnich tygodniach, ale stabilna.

Jabłka można szybciej sprzedać, ale niestety, popularne odmiany nie zdrożały. Za gruby sort Red Jonaprinca, Szampiona, Ligola czy Galę otrzymamy zazwyczaj 25 zł za 15-kilogramową skrzynkę. Drobne sorty tych odmian to też niemal ujednolicone 15 zł za skrzynkę.

Zyskuje Lobo i Cortland. Ceny wzrosły do realnych 40 zł za skrzynkę. Również drobne owoce tych odmian to około 25 zł za skrzynkę.

Natomiast brak wzmożonego importu a Holandii, a co za tym idzie znacznie mniejsza podaż Konferencji i Boskoopa na rynku, skutkują znacznym wzrostem cen. Za najgrubszą Konferencję otrzymamy nawet nieco ponad 60 zł za skrzynkę 20 kg. Boskoop natomiast zdrożał z 45 zł do 60 zł za skrzynkę. Ta druga cena była standardem jeszcze przed dwoma tygodniami. To może potwierdzać zasłyszane pogłoski o wzroście cen w Holandii.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection