Jutro (tj. 21 lutego) w programie Interwencja na Polsacie zostanie wyemitowany materiał o sadownikach, którym firma działająca w okolicach Grójca nie wypłaciła setek tysięcy złotych za kupione jabłka, truskawki i borówki. 

Początkowo na jednym z forów internetowych pojawił się post, w którym sadownik ostrzegał przed handlem z firmą Fruitlead sp. z o.o., którą kierował Hubert L. Firma nie wypłaciła mu ponad 100 000 zł zaległych za sprzedane jabłka. Dziś okazuje się, że oszukanych została większa liczba sadowników, w tym także grup producenckich. W najbliższy piątek, 21 lutego, w programie Interwencja na Polsacie zostanie wyemitowany reportaż z udziałem oszukanych sadowników.

Nagranie Interwencji odbyło się w czwartek 13 lutego w gospodarstwie Zbigniewa i Karola Krawczyków niedaleko Błędowa. Gospodarz był pierwszym oszukanym sadownikiem, który zdecydował się ostrzec innych i szukać pozostałych poszkodowanych. Hubert L. od blisko roku zalega z wypłaceniem ponad 100 000 zł za jabłka sprzedane w lutym 2019 roku. Latem sadownik zdecydował się wynająć firmę windykacyjną, jednak prokurator nie wszczął postępowania ze względu na niską szkodliwość czynu i fakt, że część pieniędzy pojawiło się na koncie. Bo co ciekawe, na krótko przed przesłuchaniem dłużnik wpłacił na konto 6 tysięcy złotych. Prokuratura umorzyła śledztwo ponieważ "nie dostrzegła znamion czynu zabronionego". Do tej pory jednak nie uregulował pozostałej kwoty do zapłaty. 

Dzięki informacji zamieszczonej w Internecie zaczęli zgłaszać się inni poszkodowani. Są wśród nich nie tylko sadownicy, ale także producenci truskawek i borówek, a także znane grupy producenckie. Prokurator ponownie wszczął postępowanie ze względu na nowe okoliczności. Zaległości z zapłatami są różne, jedni czekają na kilka tysięcy złotych, inni na kilkaset. Tymczasem właściciel firmy zalegającej z pieniędzmi jest nieuchwytny.

Zachęcamy do obejrzenia jutrzejszego wydania Interwencji i udostępniania tej  wiadomości.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin