Odwiedziliśmy Łódzki Rynek Hurtowy „Zjazdowa”, aby rozeznać się w aktualnych cenach owoców w sprzedaży hurtowej. Ile zapłacimy za popularne odmiany jabłek i gruszek? Czego brakuje, a których owoców jest pod dostatkiem? Jak ma się cena krajowych truskawek do tych importowanych?

Bywały miesiące, w których Zjazdowa pękała w szwach i trudno było znaleźć na rynku wolną przestrzeń. W ubiegłym roku o tej samej porze było znacznie więcej towaru. Obecnie również zaopatrzymy się w owoce, jednak podaż jest zauważalnie niższa. Niektórych cenionych przez konsumentów odmian nie znajdziemy wcale bądź będziemy musieli za nie słono zapłacić. Zapasy w chłodniach się zmniejszają, a na letnie czy jesienne zbiory jabłek będzie trzeba jeszcze poczekać. Zyskują na tym odmiany, które wcześniej nie cieszyły się taką popularnością, np. Idared czy Gloster. Wydaje się, że ci, którzy nie spieszyli się ze sprzedażą, obecnie mogą na tym zyskać.

Za gruszkę Konferencję krajową zapłacimy od 30 do 67 zł. Cena importu jest wyższa, zawiera się w przedziale 85 – 90 zł.   Ta odmiana króluje obecnie na Zjazdowej. Innych, krajowych czy importowanych, nie znaleźliśmy.

Za Szampiona, Jonagoreda czy Ligola zapłacimy od 35 do nawet 45 zł. Podobne stawki osiąga Prince, Red Jonapronce. Golden Delicious 30 – 40 zł, a ceny Idareda dochodzą nawet do 50 zł. Lobo i Cortland stoją od 50 do 70 zł. Za Szarą Renetę przyjdzie nam zapłacić 70 – 80 zł. Gali w ogóle nie było.

* Ceny dotyczą skrzynek 15 kg.

 

Co do truskawek - nie jest ich wiele, a większość ofert pochodzi z importu. Za 5 kg truskawki greckiej zapłacimy od 45 do 55 zł. Truskawka krajowa od 85 do nawet 110 zł za 5 kg.

Najnowsze komentarze

Choroby i szkodniki

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection