Aktualne ceny owoców na rynku hurtowym [Zjazdowa, 22.06.2020]

 

Sezon na owoce jagodowe w pełni, tak więc ofert od dostawców krajowych na Łódzkim Rynku Hurtowym „Zjazdowa” przybywa.

Agrest odmiany Biały Triumf kosztuje 5 zł za kilogram. To mniej niż życzyliby sobie tego producenci, a jednak warunki sprzedaży w hurcie są lepsze niż do przetwórni. Niestety, pomimo zadowalającej jakości, handlowcy są mało zainteresowani zakupem agrestu – w warzywniakach w Łodzi i okolicach naprawdę trudno znaleźć te smaczne i jakże zdrowe owoce.

Czereśnie odmiany Burlat sprzedamy za stawkę od 6 do 9 zł.

Ceny truskawek są różne, bo oferty dotyczą wielu odmian. Znajdziemy Roksanę, Azję, Alwę, a także mniej prestiżowe odmiany, np. Honeoye. Ceny wahają się od 7,5 do 15 zł za 2- kilogramową kobiałkę.

Borówki amerykańskie spod osłon kosztują 11 – 13 zł za opakowanie 250 g. Są również maliny, za które przyjdzie nam zapłacić 8 – 10 zł za opakowanie 250 g.

Jeżeli chodzi o owoce twarde, sprzedających jest niewielu. Jabłka odmiany Szampion kosztują 35 zł za skrzynkę 15 kg, natomiast Lobo czy Ligol – 40 zł. Krajową gruszkę Konferencję sprzedaje się na kilogramy, po 4 - 5 zł.

Co ciekawe, pomimo dużej podaży owoców krajowych, okoliczne hurtownie cytrusów nie narzekają na brak odbiorców. Wśród owoców importowanych sprzedają się banany, ananasy, kiwi, mandarynki i grejpfruty, a także kiwi i avocado. Świadczyłoby to o coraz silniejszych zmianach w preferencjach konsumentów, którzy pomimo dostępności polskich owoców, wybierają dziwactwa zza granicy.

Powiązane artykuły

A miało być tak pięknie...

Załamanie