W tej chwili na Ukrainie czereśnie są sprzedawane w małych ilościach, ale w przyszłym tygodniu sezon powinien zacząć się na dobre.

Jak informuje portal Eastfruit czereśnie są sprzedawane wyłącznie przez sadowników z południowych regionów kraju i głównie w małych partiach, póki co cena owoców jest taka jak w ubiegłym roku i wynosi 30-35 UAH / kg (4,42-5,17 zł/kg).

Pomimo mroźnej wiosny niektóre gospodarstwa zaczęły zbierać czereśnie prawie w tym samym czasie, co rok wcześniej. Według samych sadowników więcej owoców na krajowy rynek trafi w przyszłym tygodniu, kiedy wszystkie gospodarstwa zaczną zbiór.

Według Ukraińców ze wszystkich owoców pestkowych to czereśnie najmniej ucierpiały w wyniku wiosennych przymrozków. Ze względu na większą wydajność tegorocznych plonów, producenci przewidują spadek cen w tym segmencie, zarówno jeśli chodzi o świeże owoce jak i te przeznaczone do mrożenia.  

To z kolei daje nadzieję przetwórcom, że ceny owoców do mrożenia będą nieco niższe niż w ubiegłym roku, a także, przede wszystkim, że w tym sezonie nie będzie problemu z niedoborem owoców.

Źródło: eastfruit

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection