W przyszłym tygodniu w sprzedaży pojawi się Early Geneva z ciepłych stanowisk. Na Broniszach można kupić już Papierówkę w cenie około 30 zł za klatkę.

W ubiegłym sezonie pierwsza Early Geneva na Broniszach pochodziła z regionu Sandomierza, a na rynek trafiła pod koniec czerwca. 15-kilogramową klatkę można było sprzedać wtedy za 50 zł. W 2017 roku ta odmiana raz pierwszy była przywieziona 17 lipca, a  cena kilograma owoców wahała się od 2,5 do 3 złotych za kilogram.

Tymczasem największy w zachodniej Ukrainie rynek hurtowy RSP „Shuvar” już poinformował, że ukraińska Early Geneva z regionu Czerniowce jest już w handlu.

Jabłka pojawiły się około 10 dni wcześniej niż zazwyczaj. Ceny są jak na razie takie same jak w ubiegłym roku, jednak producenci spodziewają się, że pójdą w górę, ze względu na niższe plony spowodowane przemiennością w ukraińskich sadach i mało optymistyczne prognozy zbiorów w Polsce.

Na rynku hurtowym pierwsze partie oferowane są w cenie od 10 do 11 UAH/kg, czyli 1,50 – 1,65 zł/kg. Rok temu wczesne jabłko było warte 9-10 UAH/kg, czyli 1,35 – 1,50 zł/kg, a od połowy lipca spadły do ​​5-8 UAH/kg (0,75 – 1,20 zł/kg).

 

Najnowsze komentarze