Obniżki cen przemysłu – runda druga?

 

Nowy tydzień przywitał sadowników przymrozkami i delikatnymi spadkami cen jabłek przemysłowych. Cena nie spadła jednak u wszystkich. Tym niemniej zwiększony ruch z jabłkami widać było zarówno wśród pośredników jak i sadowników. Dziś na punktach skupu i przed przetwórniami można zobaczyć znaczne kolejki.

Dotychczas w zagłębiu grójecko-wareckim na punktach skupu królowała cena 0,60 zł/kg. Dziś niektórzy pośrednicy obniżyli cenę do 0,58 zł/kg, u innych cena pozostała bez zmian. Przed weekendem niektórzy rozpowszechniali plotki o kolejnych obniżkach, które miałyby mieć miejsce właśnie po niedzieli. Najtaniej nadal na Powiślu, w gminie Obrazów 0,56 zł/kg.

Wprowadza to niemałe zamieszanie wśród sadowników. Z jednej strony słyszymy zapewnienia o znacznych wzrostach. Powodem ku temu ma być przede wszystkim mała podaż surowca. Z drugiej strony plotki i straszenie szybkimi spadkami. Na zamieszaniu korzystają najbardziej pośrednicy i przetwórnie, traci najliczniejsze, a nadal, niestety, najsłabsze ogniwo – sadownicy.

 

Powiązane artykuły

Sprzedaż zagraniczna jabłek przebiega w wolnym tempie

A miało być tak pięknie...