W Polsce owocowe piwa nie są popularne, ale za granicą tak, jak na przykład belgijskie piwo z wiśni, Lambiac. Powstaje nietypowo w wyniku spontanicznej fermentacji według prawie 500-letniej receptury w małej flamandzkiej wsi Lembeek nad rzeką Senną. Tylko w tym rejonie występuje unikalna bakteria, która odpowiada za niezwykły wytrawny i lekko kwaskowaty smak piwa Lambic. Piwo może być warzone tylko zimą – od października do maja, a fermentacja trwa od roku do trzech lat. Przez kolejne lata piwo leżakuje w dębowych beczkach razem z owocami. Lambic Kriek to piwo z dodatkiem wiśni, które słynie ze swojego ciemnoróżowego koloru i gęstej piany.

Piwo o smaku bananów wywodzi się z Afryki,  jest tam jednym z najpopularniejszych gatunków, zawiera aż 28% alkoholu. Nie jest jednak dostępne w Europie, choć jeden z browarów w Wielkiej Brytanii produkuje podobny trunek o bananowym smaku. Piwo to było wielokrotnie nagradzane.

W Chinach powstaje ananasowe piwo z dodatkiem soku z tych owoców i naturalnego miąższu. Jest słodkie, lekkie i delikatne. Ma wyraźny ananasowy smak z lekką, miodową nutą i prawie niewyczuwalną chmielową goryczkę. Pachnie słodko i kwiatowo.

Źródło: www.studentnews.pl, bps
 

Powiązane artykuły

Najnowsze komentarze

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Sadownicy polują

Ankieta

Na rynkach hurtowych - 11.6%
Do grup producenckich - 32.5%
Sam sortuję i wywożę za granicę - 5.6%
Sprzedaję z podwórka obcokrajowcom - 9.3%
Handluje z polskimi prywatnymi pośrednikami - 23.5%
Korzystam z internetowych aukcji - 2.3%
Sam wstawiam do supermarketów i hurtowni - 4%
Sprzedaję na kilogramy na targowiskach - 8.9%
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się
X